Jesteśmy grupą osób, która tworzy recenzje wolnego i otwartego oprogramowania, a następnie publikuje je na swojej stronie (jesteś na niej!) Aby świat mógł się dowiedzieć jak wspaniała jest idea takiego oprogramowania. Grupę tworzą zarówno osoby z różnymi dysfunkcjami: słuchu, wzroku, jak i wzroku i słuchu. Nasze niepełnosprawności nie przeszkadzają nam w tym, aby robić to, co lubimy. Część z nas to ludzie zawodowo związani z IT, a część to pasjonaci, pomimo wielu różnic w myśleniu i postrzeganiu świata staramy się pokazywać światu wartości związane z darmowym, otwartym i pełnym ciekawych funkcji oprogramowaniem.

Tak było

To, co teraz robimy zaczęło się w 2014 roku. Początkowo zajmowaliśmy się testowaniem oprogramowania pod kątem dostępności dla osób z dysfunkcją wzroku, jednak, kiedy ten temat stał się niewystarczający do pełnego rozwinięcia skrzydeł postanowiliśmy zmienić myślenie i pisać o wolnym i otwartym oprogramowaniu. Byliśmy na kilku wydarzeniach z branży IT.

Tak jest

Mamy 2018 rok, grupa liczy 15 osób (wliczając w to osoby, których nie widać, ale ich praca jest bardzo ważna dla naszego rozwoju) napisaliśmy kilkanaście ciekawych recenzji i artykułów o rozmaitej tematyce większość (jak nie wszystkie) można przeczytać na naszej stronie jak i na blogu dobreprogramy.pl. Artykuły związane bezpośrednio z Linuxem albo Open Source publikujemy na zaprzyjaźnionym portalu OSWorld.pl

Jak będzie?

Tego nikt nie wie, czas pokaże. Cieszymy się tym, co jest i staramy się prężnie rozwijać. Nasze aktualne działania można śledzić:

Wydawca

W lutym 2018 powołaliśmy Stowarzyszenie EyeSoft.pl. Stowarzyszenie jest wydawcą portalu oraz zapewnia obsługę redakcji.