Zmiany na stronie i miła niespodzianka

Ostatni tydzień to czas intensywnej pracy dla Redakcji Portalu. Co robiliśmy przez ten czas?

Posprzątaliśmy w szufladzie

Jak pewnie zauważyliście ,ponownie przyporządkowaliśmy kategorię do działów. Zabieg ten był konieczny, ponieważ zmieniła się tematyka portalu – obraliśmy jako główny kierunek rozwoju bezpłatne i otwarte oprogramowanie, oczywiście nie zapominając o tyfloinformatyce. Tak więc na stronie zapanował „nowy porządek”, od teraz materiały są  dzielone według następujących kategorii:

Dla zielonych – dział przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają poznawać świat Open Source i teleinformatyki. Znajdują się tu teksty, z których możecie się dowiedzieć czy elektroniczna mapa jest w stanie zastąpić przewodnika, albo czym jest i jak wygląda monitor brajlowski. W niedalekiej przyszłości pojawią się również materiały wspomagające dobry start w kierunku wolnego oprogramowania – licencje GNU, GLPL – mówi wam to coś? Już wkrótce poruszymy ten temat.

Recenzje oprogramowania –   W  tym dziale możemy wyróżnić 2 poddziały: „Otwarte” – dział zawiera recenzje oprogramowania udostępnianego na zasadzie otwartego kodu i co najważniejsze za darmo. Drugi poddział „Płatne” zawiera recenzję płatnego, zamkniętego oprogramowania lub takiego, które bazuje na rozwiązaniach open source, ale zostało stworzone w celach komercyjnych. Dział ten jest działem głównym – oznacza to, że każdy artykuł pojawiający się w serwisie jest przypisany do jednej z podkategorii wspomnianego działu.

Przemyślenia – kategoria zawiera przemyślenia na różne tematy około informatyczne. Przykładem artykułu, który znalazł się w tej kategorii jest materiał w którym jeden z naszych współpracowników zastanawia się jakie oprogramowanie jest lepsze – bezpłatne i otwarte czy zamknięte.

Ciekawe inicjatywy – dział ten zawiera opisy  różnych  ciekawych  inicjatyw powstałych z myślą osobach z dysfunkcją wzroku. W niedalekiej przyszłości będzie możliwość zgłoszenia własnej inicjatywy.

Helpdesk@ – masz pytania? Odpowiemy i pomożemy

Wraz z uruchomieniem wspomnianego już działu „Dla zielonych” uruchomiliśmy mailową  linię wsparcia dla osób mających problemy i pytania. Wiec… Jeżeli masz jakieś nurtujące Cię pytanie na temat tyfloinformatyki lub otwartego oprogramowania, a nie chcesz dzielić się nim z całą Społecznością napisz do nas. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytanie. Cała korespondencja pozostanie między nami, a Ty uzyskasz odpowiedź na pytanie.

Plany na przyszłość

Nie lubimy planować, żyjemy, piszemy z dnia na dzień, pod wpływem wydarzeń w lubianym przez nas świecie oprogramowania i technologii wspomagających, możemy wam powiedzieć, że powstanie jakaś społeczna platforma dyskusyjna. Nie  zdradzamy czy będzie grupa na Facebooku czy może forum. Zobaczycie już 10 lipca.

A co w międzyczasie?

W międzyczasie udajemy się na mamy nadzieję zasłużony odpoczynek. Wracamy 5 lipca z naładowanymi bateriami, i gotowością do dalszych działań. A was zachęcamy do śledzenia profilu na Facebooku i Twitterze – być może coś niespodziewanie  się pojawi. Zachęcamy również do zgłaszanie waszych sugestii i pomysłów dotyczących rozwoju portalu. Jak to zrobić? Wystarczy  do nas napisać na adres stowarzyszenie@eyesoft.org.pl  lub zadzwonić pod numer (18) 888 00 81  i przedstawić swoje przemyślenia. Sugestie można też zgłaszać w komentarzach pod tym wpisem.

Nie odchodzimy z pustymi rękoma

Na okres urlopów gorąco polecamy ostatni materiał o dźwiękowym monitorze zasobów.

Ale zrobiliście nam niespodziankę.

Podczas pisania tego wpisu nasz Fanpage na Facebooku otrzymał 2 polubienia co daje w sumie 50 polubień. Dziękujemy i do zobaczenia w lipcu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.