Chcesz podzielić się tekstem lub ilustracją  zamieszczoną na na naszej stronie, lub napisaną przez jednego z Nas? Nie ma problemu. Musisz jednak pamiętać o tym ,że każdy tekst czy grafika stanowi własność autora lub redakcji i może być rozpowszechniane tylko na określonych warunkach.

Jakie są te warunki?

Masz prawo do bezpłatnego rozpowszechniania treści znajdujących się na tej stronie w tym: 

 • kopiowania treści
 • tworzenia utworów zależnych
 • wykorzystania komercyjnego

Musisz jednak uznać autorstwo, czyli wskazać kto jest autorem i skąd pochodzi tekst lub grafika.

Jak uznać autorstwo?

Wystarczy podpisać lub tekst imieniem i nazwiskiem autora oraz źródłem z ,którego on pochodzi . Można to zrobić na kilka sposobów:

 1.  Autor: J. Kowalski EyeSoft.pl
 2. JK; tekst pochodzi z EyeSoft.pl
 3. JK, EyeSoft.pl

KOPIOWANIE GRAFIKI

Zdjęcia i grafiki są rozpowszechniane na takich samych warunkach jak teksty. Wyjątek stanowią zdjęcia z kategorii Wydarzenia, zdjęcia umieszczone we wpisach w tej kategorii  są naszego autorstwa. Zabrania się ich ponownego wykorzystania i modyfikacji, chyba że posiada się zgodę Autora lub Redaktora Naczelnego. 

PRAWO DO PONOWNEGO WYKORZYSTANIA I ROZPOWSZECHNIANIA BEZ UZNANIA AUTORSTWA

Prawo do rozpowszechniania tekstów, grafik i innych materiałów pochodzących z niniejszej strony  bez uznania autorstwa mają:

 • Dobreprogramy.pl
 • OSWorld.pl
 • Ilustracje oraz zrzuty ekranu

  Wszystkie ilustracja i zrzuty z ekranów wykorzystane na tej stronie internetowej są dostępne na otwartych i wolnych licencjach, które pozwalają na ponowne wykorzystanie materiałów w celach niekomercyjnych.

  Zdjęcia ilustracyjne pochodzą z serwisów: pexels.com oraz sxc.hu

  Zrzuty ekranów: zostały wykonane przez członków Redakcji EyeSoft.pl  lub znalezione w Google Grafika jako bezpłatne do wykorzystania niekomercyjnego.