Testujemy oprogramowanie

Jesteśmy grupą osób, która tworzy recenzje wolnego i otwartego oprogramowania a następnie publikuje je na swojej stronie (jesteś na niej!) Aby świat mógł się dowiedzieć jak wspaniała jest  idea  takiego oprogramowania. Grupę tworzą zarówno osoby z różnymi dysfunkcjami: słuchu, wzroku, jak i wzroku i słuchu. Nasze niepełnosprawności nie przeszkadzają nam w tym, aby robić to, co lubimy. Część z nas to ludzie zawodowo związani z IT, a część to pasjonaci,   pomimo wielu różnic w myśleniu i postrzeganiu świata staramy się pokazywać światu wartości związane z darmowym, otwartym i pełnym ciekawych funkcji oprogramowaniem.

Tak było

To, co teraz robimy zaczęło się w 2014 roku. Początkowo zajmowaliśmy się testowaniem  oprogramowania pod kątem dostępności dla osób z dysfunkcją wzroku, jednak, kiedy ten temat stał się niewystarczający do pełnego rozwinięcia skrzydeł  postanowiliśmy zmienić to myślenia i pisać o wolnym i otwartym oprogramowaniu. Byliśmy na kilku wydarzeniach z branży IT.

Tak jest

Mamy 2017 rok, grupa liczy 7 osób (wliczając w to osoby, których nie widać, ale ich praca jest bardzo ważna dla naszego rozwoju) napisaliśmy kilkanaście ciekawych recenzji i artykułów o rozmaitej tematyce większość (jak nie wszystkie) można przeczytać na naszej stronie jak i na blogu dobreprogramy.pl. Artykuły związane bezpośrednio z Linuxem albo Open Source publikujemy na zaprzyjaźnionym portalu OSWorld.pl

Jak będzie

Tego nikt nie wie, czas pokaże. Cieszymy się tym, co  jest i staramy się prężnie rozwijać 🙂

Redakcja

Katarzyna Piotrowska
View all posts
Michał Bałuszek
View all posts
Maciej Walczak
View all posts
Radosław Smolka
View all posts
Ziemowit Gil
View all posts